Siema!


Mam na imię Sylwia i prowadzę to miejsce, które nazywam "projektem Bliżej Zwierząt". :)

Uwielbiam obserwować i poznawać dziki świat oraz ich mieszkańców. Odwiedzam w tym celu różne zakamarki świata - od Mazur, po Afrykę!

Fotki z tych eskapad możesz przejrzeć tutaj obok. :D

----------------------------------------------------------------------------------->

Aby móc jak najdokładniej zgłębiać tajniki zachowań dzikich zwierząt angażuję się w pracę, praktyki i wolontariaty w przeróżnych ośrodkach opieki, parkach i rezerwatach.

W tym miejscu (a także na Facebooku czy Youtube - linki na górze, po prawej od menu ;) )opowiadam i dzielę się swoimi doświadczeniami oraz przemyśleniami na temat zachowań zwierząt.

Jednak ten projekt nie powstał tylko po to, abym mogła się wygadać! :D Podczas webinariów, w komentarzach na social mediach czy przy kawie, chętnie słucham poglądów i spostrzeżeń innych na dane zagadnienia. To przestrzeń w której rozmawiamy i dyskutujemy o tym co już odkryte oraz o tym czego nauka jeszcze do końca nie wyjaśniła.

Dowiadujemy się tu nie tylko faktów o tajemnicach życia dzikich stworzeń, ale też o tym dlaczego podświadomie czujemy pewien pociąg do zwierząt, co łączy nas z innymi gatunkami, a co od nich różni... Dowiadujemy się tu masy rzeczy o tym świecie. :)

A gdy już na dobre wkręcisz się w ten świat, dziki świat, być może sama/sam zechcesz wyruszyć w podróż? A może już kiedyś myślałaś/myślałeś o tym? Obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku... Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego.

Jeśli tak, ten projekt również jest dla Ciebie. Znajdziesz tu masę motywacji i odwagi. Dużo mówię o wahaniach i obawach - bez mydlenia oczu. Podróż na koniec świata to nie wyjście po bułki do sklepu... ;) Mówię również o tym w jaki sposób robić to dobrze i odpowiedzialnie!

Zwiększanie swojej świadomości i wiedzy na temat dzikiej przyrody pozwala nam na lepsze jej traktowanie. To proste - im więcej wiesz na temat dzikich zwierząt, tym lepiej jesteś w stanie im pomóc i nie zagrażać im.

Mam nadzieję, że niedługo się zobaczymy!

*****

Jeżeli interesuje Cię bardziej "techniczna" strona mojego fachu to zapraszam do przejścia TUTAJ, aby szybko przejrzeć moje dyplomy i certyfikaty. Posiadam tytuł magistra inżyniera behawiorystyki zwierząt, ale bliżej mi do etologa. Jeśli masz pytania - śmiało odezwij się do mnie.

Zwierzęta i Podróże

DSCN0331

DSCN0331